FAQ

Tutaj znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oferowanych przez nas posadzek.
Zachęcamy do lektury.

Czy posadzka FloorDo może być kolorowa?
Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy pigmentów możliwe jest uzyskanie dowolnego koloru posadzki.
Czy dekoracyjna posadzka FloorDo może być zastosowana na powierzchni o dowolnym rozmiarze?
Dekoracyjne podłogi FloorDo nie mają żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o rozległość powierzchni. Tym sposobem jednakowo zdają egzamin zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i na długich korytarzach czy też w budynkach o dużej, otwartej przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im większa powierzchnia, tym więcej szczelin dylatacyjnych, które niestety zostają odwzorowane również w nakładce dekoracyjnej.
Czy nakładki dekoracyjne Floordo betonowe mają taką samą grubość?
Nie. Srednia gubość ma ok 4 mm ale technoligi apozwala aby na realizacje w teoretycznej grubośći 3-10 mm posadzka betonowa liczy ok. 10 mm, jednak jest to wartość, która może ulec znaczącej zmianie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że rosnąca grubość przekłada się również na wzrost ceny. Przed przystąpieniem do realizacji przygotowujemy również kosztorys w oparciu o przedstawiony projekt.
Jak grube są posadzki z FloorDo?
Przeciętna grubość posadzki wykonanej techniką mikrobetonu wynosi 4 mm, jednak może ona się różnić w zależności od podłoża, na jakim została położona.
Czy posadzkę FloorDo można wielokrotnie polerować?
Tak, posadzkę FloorDo można wielokrotnie polerować w ramach jej regeneracji.
Czy posadzka FloorDo może być położona w miejscach o wysokim natężeniu ruchu?
Tak, dzięki jego twardości i odporności na ścieranie mikrobeton świetnie sprawdzi się na dużych przestrzeniach takich jak kina czy sklepy wielkopowierzchniowe.
Czy przy posadzce FloorDo konieczne jest wykonanie dylatacji?
--tekst do weryfikacji-- Jeśli chcemy uniknąć szczelin dylatacyjnych, szczególnie na bardzo dużych powierzchniach, konieczne jest zastosowanie specjalnego podkładu. Może to być chociażby jastrych anhydrytowy – charakteryzuje się on mniejszą kurczliwością niż tradycyjny beton. Jeśli nie chcemy stosować dylatacji, należy o tym poinformować jeszcze przed przystąpieniem do realizacji inwestycji. Zastosowanie wymaganych materiałów może wymagać stworzenia indywidualnego projektu, zgodnego z życzeniem klienta.
Na jakim podłożu może być umieszczony mikrobeton?
Posadzka FloorDo może zostać położona na większości powierzchni z wyłączeniem powierzchni nietrwałych, trwale wilgotnych lub tłustych.
Czy mikrobeton może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym?
Tak, dzięki cienkiej warstwie i dobrej przepustowości termicznej mikrobeton sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym.